Uloguj se

Već sam registrovan

ili upiši svoje podatke

Registruj se

Prvi put na KupiMe

ili upiši svoje podatke

Zaboravljena lozinka

Oops, zaboravio si lozinku? Ne brini, zatraži novu!!!

Endokrinološki pregled, ultrazvuk štitne žlezde i analiza TSH, FT4 i FT3 hormona!

Poliklinika i laboratorija - Millenium Medic

    • VREDNOST7,620 din
    • POPUST48%
    • UŠTEDA3630 din
  • 3990 din
  • Ponuda ističe za:
  • Kupljeno 11

  • Poliklinika i Laboratorija na Vračaru
  • Obavezna najava
  • Endokrinološki pregled
  • UZ žlezde i analiza TSH, FT4 i FT3

Poliklinika i laboratorija Millenium Medic se nalazi u Beogradu u Molerovoj 11, na Vračaru.

Naš tim čine stručni lekari, profesori, primarijusi, asistenti i docenti raznih oblasti medicine, kao i laboratorijski deo tima koga čine lekari, tehničari i drugo osoblje.
U poliklinici i laboratoriji Millenium Medic , u prijatnom ambijentu gde će Vas dočekati naše ljubazno osoblje , možete uraditi kompletne specijalističke preglede, ultrazvučno dijagnostičke preglede, preglede krvi, urina i briseva i to sve u jednom danu i u terminu koji Vama odgovara. Vaše rezultate možete sačekati u čekaonici ili ih je moguće na Vaš zahtev poslati email-om radi uštede Vašeg vremena i novca.

Ponuda obuhvata:

  • Određivanje hormonskog statusa štitne žlezde TSH, FT4, FT3
  • Ultrazvuk štitne žlezde
  • Pregled endokrinologa

Poremećaj rada štitaste žlezde je među najčešćim endokrinološkim oboljenjima u ljudskoj populaciji. Smatra se da se neki vid poremećaja funkcije štitaste žlezde nalazi kod 5-10% stanovništva, dok se morfološke promene u vidu čvorova, cisti, pseudočvorova ili kalcifikacija nalaze kod gotovo 30% opšte populacije.

Štitasta žlezda je odgovorna je za sintezu i lučenje hormona trijodtironina (T3) tetrajodtironina (T4), dok se njen rad nalazi pod kontrolom hormona hipofize tireotropina (TSH).

T3 i T4 su odgovorni za regulaciju brojnih procesa u organizmu, a pre svega onih koji se tiču metabolizma, te rasta i razvoja gotovo svih tkiva i organa. Hormoni štitaste žlezde se u cirkulaciji nalaze u najvećoj meri vezani za belančevine krvi, dok je jedan manji deo nalazi slobodan (FT3 i FT4).

Najčešći poremećaji rada štitaste žlezde su njena smanjena funcija (hipotireoza) i povećana funkcija (hipertireoza).

Simptomi poremećaja rada štitne žlezde

Osnovni simptomi smanjenog rada štitaste žlezde su umor, malaksalost, usporenost, depresivno raspoloženje, emocionalna labilnost, nepodnošenje hladnoće, zaboravnost, nespecifični bolovi u mišićima, uključujući i bolove u grudima i otežano disanje. Dolazi do opadanja kose, porasta telesne težine, pojave otoka oko očiju (očnih kapaka), te šaka i stopala. Koža je suva, bleda, zadebljala, perutava. Pacijenti mogu imati usporen rad srca, zatvor, dok se u laboratoriji često nalaze povišene vrednosti holesterola.

U slučaju pojačanog rada štitaste žlezde najčešći simptomi su nervoza, pojačano znojenje, nesanica, tremor (podrhtavanje) prstiju šaka, učestale stolice, nepodnošenje toplote, te gubitak u telesnoj težini (uz normalan ili pojačan apetit). Koža je vlažna i topla.

Poremećaji funkcije štitaste žlezde se mogu lako otkriti određivanjem nivoa hormona u krvi, dok je za utvrđivanje uzroka poremećaja funkcije često potrebno određivati i nivoa antitela usmerenih na pojedine delove ćelija štitaste žlezde (antiTPO At, anti TG At, anti TSH-R At). Poremećaji morfologije štitaste žlezde najednostavnije se dijagnostikuju ultrazvučnim pregledom.

Millenium Medic

Molerova 11,
Beograd, Srbija

milleniummedic.rs

Dodatno predlažemo i...