990 din umesto 2.000 din za kartu za predstavu Otac na službenom putu u Atelje-u 212. Vidimo se u nedelju 26.02.2012 u 20h!

Cena 990 din Kupi
  • VREDNOST
    2.000 din
  • POPUST
    51%
  • UŠTEDA
    1.010 din
  • PDV je uračunat u cenu
33 Kupljenih kupona
Ponuda je istekla
Prodat je maksimalan broj kupona. Sutra budite brži!
990 din umesto 2.000 din za kartu za predstavu Otac na službenom putu u Atelje-u 212.
Preporuči ponudu

Napomene

  • Kupon važi za jednu kartu
  • Možete kupiti više kupona
  • Predstava počinje u nedelju 26.02.2012. u 20:00h
  • Kupon je potrebno zameniti za kartu na biletarnici Atelje-a 212 od 18.02.2012. ili na dan predstave
  • Radno vreme biletarnice: 10-13h i od 18-20h  

212 razloga da dođete u Atelje 

Ili je dovoljan samo jedan? Dobra predstava. Takvih je u Ateljeu mnoštvo i oduvek. Kupi Me zna koliko volite pozorišnu scenu Beograda i zato Vam ove sezone donosi karte za kultne predstave po ceni od 990 dinara. Još jedan razlog za sve nas da dođemo u Ulicu otvorenog srca i otvorimo svoja jedni za druge. 

Komentari na ponudu0

Lokacija

Atelje 212

Svetogorska 21, Beograd, Srbija

Telefon:+381.11.3226.626

atelje212bilet@atelje212.rs
www.atelje212.rs

Pozorište Atelje 212 je započeo svoj život 12. novembra 1956. godine, premijernim koncertnim izvođenjem Geteovog “Fausta” u režiji Mire Trailović, u kome su igrali Marija Crnobori, Mata Milošević, Viktor Starčić i Ljubiša Jovanović, u maloj sali stare zgrade “Borbe” u kojoj je bilo samo 212 stolica u gledalištu.

 
Pojava Ateljea 212 značila je prekretnicu u pozorišnom životu ne samo Beograda, već i ovog dela Evrope. Atelje je osnovan kao pozorište u kome bi se igrala nova avangardna drama, od velikog uticaja u Evropi u to vreme. Osim toga, želeli su da osnuju pozorište koje će se i organizaciono razlikovati od postojećih, koje pre svega neće biti institucija. U traganju za pogodnim prostorom u kome bi realizovali svoju ideju otkrili su čitaonicu novinske kuće „Borba“, a Dragoslav Mihajlović Mihiz nazvao je novo pozorište Atelje 212. Publika je tog 12. novembra 1956. aplaudirala, a javnost je bila blagonaklona prema ovom neobičnom pozorištu s neobično izvođenim predstavama. 
 
"Otac na službenom putu" je kultno delo jednog od najznačajnijih autora eks-jugoslavenske pozorišne i filmske umetnosti – Abdulaha Sidrana u režiji Olivera Frljića, najintrigantnijeg reditelja sa ex-yu prostora! Ova priča o jednoj sarajevskoj porodici u ranim pedesetim godinama, u vreme sukoba Tita i Staljina, postavljena je kao sećanje dečaka Dina, koga igra Vlastimir Đuza Stojiljković, čiji otac u informbiroovskim previranjima završava u zatvoru. 
 
Igraju: Vlastimir Đuza Stojiljković, Gligorije Marinković, Branislav Trifunović, Hana Selimović, Feđa Stojanović, Ivan Jevtanović, Aleksandra Jankovića, Nikola Jovanović, Tanja Petrović.